Čištění dlažby

Čištění dlažby

Údržba dlažby snadno a rychle

 

V dnešní době je dlažba jednou z nejrozšířenějších podlahových krytin. A není se čemu divit. Oproti ostatním krytinám má celou řadu nesporných výhod. Mezi hlavní klady keramické dlažby patří zejména její stálost, odolnost a trvanlivost. Vydrží většinou podstatně více než podlahové krytiny z jiných matriálů. U glazované dlažby se určuje její odolnost podle stupňů otěru značených PEI. Slinuté dlažbě nevadí ani vysoké zatížení. Mezi další nesporné kvality patří kromě příznivé ceny i tepelná vodivost, což je ideální pro podlahové topení. Zmínit musíme i snadnou údržbu. Většinou stačí povrch setřít obyčejnou vodou. Nemusíte mít také strach, že by jste při čištění dlažbu poškrábali.

 

Aby Vám dlážděná podlaha vydržela jako nová co nejdéle, sepsali jsme pro Vás pár rad a tipů jak na její údržbu:

 

  1. Čistěte pravidelně – hodně lidí se uchýlí k čištění dlažby, až když je opravdu zašlá. V tomto případě je ale již čištění o to náročnější. Doporučuje se udržovat dlažbu v pravidelných intervalech. Tím zabráníme nanášení vrstev nečistot a úklid je o to snazší.
  2. Rozlité tekutiny ihned utřete – čím déle ponecháte rozlité tekutiny nebo zablácené stopy aniž by jste je utřeli, o to těžší pak může být jejich odstranění. Mnoho lidí si neuvědomuje, že mezi tekutiny, které způsobí fleky, patří i čistá voda. Na dlažbě s vysokým zrcadlovým leskem pak proti světlu mohou být vidět zaschlé kapky. Proto se vyplatí dlažbu s tímto povrchem po umytí utřít do sucha..
  3. Před samotným čištěním nejdříve podlahu zameťte nebo vyluxujte. O to jednodušší pak bude její umytí.
  4. Čištění spár – špinavé spáry dokáží zkazit i tu nejhezčí podlahu. Pro jejich vyčištění zkuste použít obyčejnou kancelářskou gumu (nejlépe bílou nebo světlou). Nebo si připravte směs vody a jedlé sody, a spáry touto směsí vyčistěte. Někteří výrobci lepidel nabízí i jednoduchý polymerový nátěr do interiérů k okamžitému použití, který obnoví původní barvu vašich cementových spár. Jeho výhodou je snadná aplikace a malé balení pro domácí použití. Tento přípravek může být použitý ke sjednocení nestejnoměrného barevného vzhledu cementových spár obkladů a dlažeb i překrytí viditelných skvrn. Dosáhne jednotného barevného vzhledu, sníží nasákavosti povrchu spár, a tím i usnadní údržbu povrchu. 
  5. Použijte parní čistič – pokud máte dlažbu, která má hrubší povrch či protiskluz, o který se Vám ničí mop, zkuste využít některý z parních čističů. Horká pára spolehlivě odstraní špínu i v těžko dostupných místech. Dnes je u nás k dostání spousta kvalitních přístrojů, ale pokud se Vám nechce utrácet za nový, lze si jej i zapůjčit.
  6. Jestliže chcete ušetřit za čistící saponát, můžete vytřít podlahu směsí 3 litry vody a jednoho šálku octa. Poté podlahu vytřete čistou vodou a vysušte. 

 

Doufáme, že Vám výše uvedené rady pomohou s úklidem a že Vám Vaše dlažba bude dělat radost co nejdéle.

 

KOUPELNY MUEBLES s.r.o.