Druhy umyvadel

Druhy umyvadel

Typy umyvadel

Nedílnou součástí každé koupelny je umyvadlo. Každý den ho využíváme rovnou několikrát a proto se vyplatí jeho výběru věnovat pozornost. S naším krátkým průvodcem jistě vyberete to správné pro Vaši koupelnu.

  1. Závěsné umyvadlo – jedná se o klasické umyvadlo připevněné na zdi bez spodní skříňky. U tohoto typu bychom doporučovali použití designového sifonu. Obyčejný plastový by kazil celkový vzhled

 

  1. Zápustná seshora – umyvadlo zapouštěné v desce ať už se skříňkou nebo bez. Asi nejrozšířenější typ. Klasika která nezklame. Jedinou nevýhodou může pro někoho být údržba kolem části umyvadla nad deskou.

 

  1. Zápustná zezdola – zajímavý typ umyvadla které nikterak nenarušuje pracovní desku a je na ni upevněno zespoda. Atypický vzhled zapadne hlavně do moderních koupelen

 

  1. Umyvadla na desku – umisťují se přímo na desku. Není tedy nutné do desky vyřezávat velký otvor. Postačí pouze otvor velikosti na odpad, případně na baterii.

 

  1. Dvojumyvadla – pro každou rodinu kde je vícero členů se určitě vyplatí investovat do dvojumyvadla. Nevznikde nám poté v koupelně fronta :-). Zcela jistě lze doporučit jako praktičtější variantu dvě samostatná umývadla nebo alespoň dvojumyvadlo s oddělenými mycími plochami.

 

  1. Umyvadla s odkládací plochou – typ umyvadla u kterého nalezneme na pravé či na levé straně užitečnou odkládací plochu

 

  1. Umývátka – slouží hlavně na opláchnutí rukou na toaletě. Proto i rozměry jsou spíše menší, aby nás na toaletě neomezovaly. Je možné najít i umývátka rohová šetřící prostor.

Každá koupelna je unikát a do každé se hodí jiné umyvadlo. A proto Vám při jeho výběru přejeme šťastnou ruku 🙂

MUEBLES Koupelny