Druhy vodovodních baterií

Druhy vodovodních baterií

Druhy vodovodních baterií

Součástí každé koupelny a kuchyně jsou vodovodní baterie. Existuje několik druhů a variant, které bychom Vám rádi představili.

Rozdělení podle umístění:

1. Umyvadlové baterie – určené primárně ke koupelnovým umyvadlům. Mohou být stojánkové (instalují se přímo do otvoru v umyvadlu nebo v desce) a nebo klasické, které se umisťují přímo na vodovodní trubky, které vedou ze zdi.

2. Dřezové baterie – velmi podobné umyvadlovým bateriím. Užití je hlavně u dřezů v kuchyni. Modernější dřezové baterie mohou mít i sprchu, která Vám pomůže se špinavým nádobím.

3. Bidetové baterie – určené výhradně pro bidety. Umisťují se přímo na bidet.

4. Sprchové baterie – existují buď samostatné s napojenou ruční sprchou a nebo celé nástěnné sety s hlavovou sprchou. U sprch se dnes hojně používají termostatické baterie které zajistí, že nastavená teplota Vám zůstane uchována i po zastavení vody. Navíc bývají opatřeny nastavitelnou pojistkou, aby náhodou nedošlo k opaření.

5. Vanové baterie – klasiké napouštění kohoutkem je dnes pomalu nahrazováno napouštěním přepadem (voda se do vany napouští přepadovým otvorem). I zde existuje několik variant a to podle umístění vany. Pokud je Vana u stěny, volí se klasické baterie umístěné buď na zdi a nebo přímo na vaně. Jestliže je vana samostatně stojící v prostoru, je ideální baterie stojánková.

Rozdělení podle instalace:

1. Nadomítkové – klasické baterie napojené přímo na vodovodní potrubí. Tyto baterie jsou stále velmi oblíbené a v případě dobře vybraného designu jsou ozdobou každé koupelny. Také z hlediska údržby není co vytknout (výměna celé baterie je otázkou několika minut)

2. Podomítkové – moderní řešení, kdy je pod omítkou zabudované těleso. Nad omítkou se poté nachází již pouze ovládací prvky a rameno. Tento druh baterií je stále oblíbenější a není se čemu divit. Vzhledově jsou tyto baterie minimalistické a krásné. Má však několik omezení, na které je nutno myslet. Hlavně instalační hloubku ve zdi. Dále také většinou nelze vyměnit baterii za jinou od jiného výrobce (podomítkové těleso od jednoho výrobce nebývá kompatibilní s baterií od jiného)

Ať už vybíráte baterii kamkoliv, téměř vždy existuje podomítková či nadomítková varianta. Proto záleží jen na Vašem vkusu a stylu Vaší koupelny. V případě, že by jste si nevěděli rady, jsme připraveni Vám s výběrem pomoci u nás na studiu v Olomouci.

Koupelny MUEBLES